Táto časť posádky spadá pod NAUTICAL CREW a teda priamo zodpovedá za bezpečnú prevádzku plavidla.

Pozície

Junior Deckhand

Práca na tejto pozícií spočíva najmä zo starostlivosti o vonkajšiu časť lode a udržiavajú ju čistú a v top kondícií. Ako náhle je zaškolený, tak môže aj zabezpečovať prepravu hostí z lode na pevninu a naspäť. Na túto činnosť v závislosti od oblasti v ktorej sa loď nachádza, bude potrebná licencia Power boat level II. Po pár odpracovaných sezónach niekedy už aj po prvej, v prípade spokojnosti zo strany vedenia, automaticky bez nutnosti ďalšej kvalifikácie postupuje na pozíciu Deckhand.

Bosun

Na túto pozíciu sa už vyžaduje vyššia kvalifikácia a určité množstvo nahromadeného a overeného času, stráveného na mori. Vyskytuje sa najmä na plavidlách od 50m a zabezpečuje hladký chod operácií vykonávaných ľuďmi na nižších postoch.

2nd Officer (Druhý palubný dôstojník)

Vyžaduje si diplom z námornej školy ktorá je akreditovaná od MCA, respektíve splnenie podmienok v ES route na OOW zakočené ústnou skúškou. Pomáha pri bežnej prevadzke plavidla ale vypomáha aj pri navigačných povinnostiach.

Chief Officer (Prvý palubný dôstojník)

Vyžaduje si diplom z námornej školy ktorá je akreditovaná od MCA, respektíve splnenie podmienok v ES route na CHIEF MATE (less then 3000GT), ako už z názvu vyplýva toto COC (certificate of competency) je limitované na plavidlá ktoré nepresahujú 3000 gross tons. Väčšinou platí že kategorizácia malého plavidla je plavidlo do 3000GT. Je to priamy zástupca Kapitána, rovnako zodpovedný za bezpečnosť posádky a plavidla. 

Captain

Vyžaduje si diplom z námornej školy ktorá je akreditovaná od MCA, respektíve splnenie podmienok v ES route v závislosti od veľkosti lode na MASTER 500 alebo MASTER 3000. Na lodi má ultimátnu autoritu ako aj ultimátnu zodpovednosť.

Kritické kvalifikačné minimum pre začiatok na tomto pracovisku:

  • STCW95/78
  • ENG1

Vítané pre jednoduchšie uplatnenie sa a atraktívnejšie CV na entry level:

Power boat level II, Efficient Deckhand

V prípade záujmu ďalšie informácie na vyžiadanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *